Wurzelimperium
Oyundan çıktınız.
Uyarı:
Her 2 saatte bir oyundan otomatik çıkartılırsınız. Bu güvenliğiniz açısından ortak kullanılan bilgisayarlarda (İnternet cafe,Okul,işyeri,..) hesabınızı açık unuttuğunuzda, başkabiri tarafından kullanılmasını engellemek için.

İyi eğlenceler dileriz

Bahçıvanlar diyarı takımı

Kayıt ol
Server:
Kullanıcı adı:
Şifre:
GFX aç?
Portal-Girişi
Portal hesabınız ile giriş yapın
Henüz portal hesabınız yok mu? Buraya tıklayın!
Server

Portal-İsim

Portal-Parola


Find out more
X

Kurallar

Sistem gereksinimleri

Sistem gereksinimleri

Windows

İşletim Sistemi: Windows XP Service Pack 2 yada Windows Vista

Tarayıcı: Internet Explorer 7, Firefox 2.0 yada yenisi, Opera 9.5 yada yenisi, Safari 3.1 yada yenisi

Macintosh

İşletim Sistemi: Mac OS X 10.4 Tiger yada 10.5 Leopard

Tarayıcı: Safari 3, Firefox 2+ yada uyumlu Tarayıcı

Linux/UNIX

Tarayıcı: Firefox 2+ yada uyumlu Tarayıcı

Bahçivanlar Diyarı nedir?

Bahçivanlar Diyarı Web tabanlı Ekonomi Simulasyon oyunudur. Bedava ve hiçbir program yüklemeden web tarayıcıdan (browser) oynanabilir. Küçük bir cücenin rolüne girerek Bahçıvanlar Diyarında kendi bahçenizi yaratabilirsiniz. Ek, sula, biç! Bunların arasından istediğiniz seçimi yapabilirsiniz: Domates, soğan, çilek ya da istersen havuç ve marul? Yeşil Vadiyi diğer oyuncularla ticaret yapmak için ziyaret et, yeni bitkiler ya da bahçe dekorasyonu satın al, müşterilerinin isteklerini yerine getir ve daima iyi komşular edinmek için çaba göster yoksa belki diğer bahçıvanlar bahçenize köstebek atabilir.

Hikaye

Merhaba benim küçük cennet bahçeme hoşgeldiniz. Kenidimi tanıtabilir miyim, benim adım Veli, ben bir bahçe cücesiyim. Bahçeyle uğraşmak benim küçüklüğümden beri gelen bir tutku ama modern çağa uyabilmek için geçenlerde bir Bilgisayar aldım ve "Rumble Race" adlı web tabanlı yarış similasyon oyununu keşfettim. O zamandan beri bitki ekmeye ve sık sık pazara inmeye zamanım yok. Tanıştığım küçük cüce kız arkadaşımlada zaman geçirmem gerektiğinden bahçemle ilgilenemiyorum. Bana yardımcı olmazsan köstebekler bahçemi ele geçirebilir, yabani otları söylemeye gerek bile yok. Bahçe kapımda seni gördüğümde hemen emin olmuştum: Yeşil Vadiyi hiç çekinmeden sana Teslim edebileceğimi. Neeee, bahçe işlerinden anlamıyor musun? Problem değil, burda bir kürek ve su kovası var, gel, kendi Bahçivanlar Diyarını yaratman için bilmen gereken herşeyi sana öğreteyim.

Bahçe oyununun özellikleri

Kolları sıva, bahçıvanlığa başla!

Bahçeni ek, sula, biç: Tohumlar ve küçük fidanlar ekerek bu oyunun kahramanı olacaksınız! Sevimli cüceler ihtiyacın olduğunda sana yardımcı olacaklar. 44 çeşit sebze,meyve ve çiçekleri bahçene ekebilirsin.

Yeşil vadiye hoşgeldin bahçıvan!

Diğer oyuncularla beraber piyasayı yönlendir, lazım olan tohumları al ihtiyacın olmayanları pazaryerinden diğer oyunculara sat! Sevdiğin arkadaşlarına hediye gönderebilirsin. Çikolata cücesinden, sevgililer günü hediyesine kadar bütün hepsini hediyeci kız Lahana-Christinada bulabilirsiniz. Eğer bir arabaya ihtiyacınız varsa yada gübre araştırması yapmak istiyorsanız Esesloniaya uğramanız şart.

Kimsenin yoluna taş koymasına izin verme!

Bahçenizi yabani otlardan,taşlardan,ağaç kütüklerinden ve köstebek yuvalarından temizleyin. Sulama cücesini işe alın ve bitkilerinizin ne kadar hızlı yetiştiğini gözetleyin. Ancak dikkatli olun: Köstebek nuri etrafta dolanıyor – belki bir rekabetciniz bahçenize köstebek atma emri vermiş olabilir.

Birlikten kuvvet doğar!

Loncaya katılın ve dünya harikalarının oluşumunda katkıda bulunun! Lonca kupa vitrininde beraber kazandığınız kupaları arkadaşlarınıza gösterin.

Yeşil vadinin en güzel bahçesi

Behçe sergini arkadaşlarına göster! Ekonomik simülasyonlarının ne kadar güzel olduğunu görsünler. Bahçeni daha fazla süslemek için yapı marketinden süs satın al.

Mizah dolu bir bahçe oyunu

Marulsatıcısı seviyesinden, Super İmparator seviyesine kadar çok sayıda komik görevler yap! Şirin cüceler, taze sebzeler, tatlı meyveler, güzel çiçekler ve milyonlarca oyuncu seni bu ücretsiz web tabalı bahçe oyunda bekliyor – hemen katıl ve sende yeşil vadi bahçıvanı ol.

Bahçıvanlar Diyarı
Türkiye